פליפ טולדו מושעה מהסבב! ביי ביי פיג'י

 

פליפ טולדו מושעה מן הסבב לאחר ניסיון הסתערות למגדל השיפוט בסקרמה, ברזיל

הבוקר התעוררנו לחדשות די מסיערות. סוג של סיפתח לא טוב ליום שלישי יפה שכזה. פליפ טולדו הוחרם ע"י הליגה העולמית מן התחרות הקרבה בפי'גי.

אתם בטח יכולים לנחש מאיפה זה מגיע…בדיוק! מהקריאה להפרעה שקיבל טולדו משופטי הליגה במקצה האחרון שלו בסיבוב השלישי נגד קנואה איגרשי.

קבלו עדכון מלא למה בדיוק קרה שם.

ארבע דקות בלבד לאחר הישמע הבאזר,עלה למתחרים פיק מסוג "איי פריים". שום מתמודד עדיין לא עשה איזשהו מוב כזה או אחר שיוכל להצביע למי שייך הפריורטי במקצה. טולדו ששמר על זכותו לרייט הראה המון מחוייבות לקחת את הגל, בעוד שקנואה ניסה לשמור את זכותו על הלפט עם המון מחוייבות גם מהצד שלו

מה קיבלנו?

פייט!

בסופו של דבר טולדו מראה שהוא "האיש הגדול יותר" מבין השניים ומוותר לקנואה על הגל. מה השופטים היקרים שלנו עושים בתמורה למהלך? קובעים אינטרפירנס ללא פריורטי לגולש באדום, הלוא הוא אדון טולדו.

הפיק טמן בתוכו את האופציה לקחת ללפ, ולקחת לרייט. שניהם היו במיקום זהה וטרם נקבעה הזכות לקבלת הפריוריטי. אז למה בעצם טולדו קיבל אינטרפירנס? כי הגל היה יותר טוב לרייט מאשר ללפט. אז מה?

קבלת הפרעה ללא פריוריטי גוררת אחריה עונש ברור הכתוב בצורה ברורה בספר החוקים של הליגה. גולש שיצבור עבירה מהסוג הנ"ל יוכל להמשיך לגלוש את המקצה עד סופו ולנסות לעלות לשלב הבא כשהכל מתנהל כרגיל. בסוף המקצה מסתכלים על הניקוד הסופי של אותו מתמודד ומורידים לו חצי מהגל השני הכי טוב.

בחשבון פשוט, אם טולדו היה מביא שני גלים של 8 נקודות כל אחד. הוא היה מסיים עם 12 ולא עם 16 נק'.
עונש דיי כבד.

עננת האינטרפירנס שריחפה מעל טולדו לא איחרה להוריד עליו גשם ולהרטיבו. מבחינה מתמתית, הסיכוי שלו לצלוח את המקצה קטן באופן משמעותי. אך זו לא הייתה הסיבה העיקרית לנפילתו של הגלדיאטור המקומי. העונש גורר בחובו עול פסיכולוגי כבד שדואג ללווות את הנענש לאורך שאר המקצה ובכך להפריע לו לקבל החלטות נכונות, מכניס אותו ללחץ ומונע ממנו לרשום תוצאות גדולות על הלוח.

כשיצא החוצה, נכנס למין סערת רגשות וניסה להסתער בכח לכיוון מגדל השיפוט כדי להוציא עליהם את כל מה שהוא חושב. אהזרה? לא, יותר בכיוון של קנס כספי + פאקינג השעייה מהתחרות הקרובה בפיג'י.

אינני מעודד שום אקט אלים באירוע ספורט ובכלל בחיים. אבל אנחנו מכירים את טולדו, הוא בחור מאוד אמוציונאללי (כמו רוב אחיו הברזילאים) ואינו מסוגל לפגוע בזבוב. גם אם היה מגיע לעמדת השיפוט, מה נראה לכם? שהיה מרביץ לשופטים? בטח היה מתלהם קצת ודורש לקבל הסבר להחלטה המעט הזויה הזו שנפסקה נגדו במהלך המקצה, ופה מסיים את הסיפור.

הליגה רואה בהתנהגותו של טולדו כבלתי ספורטיבית ומחליטה לקנוס אותו להחרימו מהתחנה הבאה של הסבב – פיג'י. בנינו, טולדו אף פעם לא הצטיין בפיג'י. הגובה, האורך והצורה של הגל מעולם לא הטיבו עם הגלישה של טולדו שהתקשה להביא שם תוצאות בשנים האחרונות. אבל עבור מתמודד בעל הדירוג הנוכחי והפוטנציאל של טולדו לזכייה בתואר – גזר הדין יכול לחסל לו את הקמפיין ע"י קידום שאר הרצים לכתר.

הנה תגובתו של טולדו בעניין: אני בחור בעל תשוקה רבה וגלישה היא כל חיי! אחרי קבלת עונש האינטרפירנס בסיבוב השלישי בסקראמנ, נהייתי מתוסכל מאוד וההתנהגות שלי לאחר המקצה הייתה בלתי מקובלת. אחרי שהצטננתי ונרגעתי, הבנתי שאני לא הייתי אני, ואני מתחרט על הדרך בה נהגתי. אני רוצה להתנצל בפני המעריצים שלי, הספונסרים שלי ובפני הליגה. אני לוקח אחריות מלאה על מעשיי ומקבל על עצמי את ההשעיה. אני מתבאס להפסיד את האיבנט הבא, אבל מחכה בקוצר רוח לחזור אפילו חזק יותר לתחרות שאחריה בג'פריס ביי. בהצלחה לכולם בפיג'י ותודה לכולם על התמיכה".

 

 

אין תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *