לצפייה: סיור במוסד של גבריאל מדינה

גלישה מקצוענית…איזה דבר!

לפני לא המון שנים, גלישה הייתה נחשבת ל"תחביב של משוגעים". מין שריטה חיובית, שנמצאת בעיקר אצל חבר'ה עם בעיות קשב וריכוז. אני זוכר איך בתור ילד הייתי נשאל הרבה פעמים אם אני עוסק בענף ספורט כלשהו. "אני גולש". עניתי בביטחון! ובתגובה קיבלתי חיוך מתנשא מלווה במשפט: "אה, אתה גולש… אבל איזה ספורט אתה עושה?"

הלו? גלישת גלים נכנסה באופן רשמי למשחקים האולימפיים של טוקיו 2020! ואם העובדה הזו לא מספיקה לאנשים להבין איזו דרך הענף שלנו עבר – גבריאל מדינה מציג בפניכם את המוסד שלו לגלישה מקצוענית, ועל הדרך דואג לסתום כמה פיות.

ועוד איזה שם הוא דפק למקום. "המוסד של גבריאל מדינה".

המקום מהווה סוג של זריקת נרקיסיזם עצמי ישר אל תוך הווריד של גבי, אבל היוקרה והניסיון לשמר את המותג הם לא הדבר העיקרי בסיפור. במוסד הזה אשכרה מדברים גלישה! כל הזמן! 

במוסד הנ"ל מתאמנים 20 ילדים ברזילאים בתמהיל שוויוני בין הבנים לבנות. הם נבחרו ע"פ תחרות שערכה משפחת מדינה בחוף בו גבריאל גדל ולמד לגלוש. העשרים הנבחרים זכו בפרס השווה מכל – ללמוד מהטוב ביותר, כדי להיות הטובים ביותר!

הנה כמה דברים חשובים שגבי דואג ללמד את הדור הבא:

שחייה ונשימות–  קבלו טיפ בחינם, שחייה זה אחד האימונים היותר טובים שגולש יכול לעשות כשאין גלים. ניתן להתאמן על סיבולת, חיזוק פלג גוף עליון ושיפור טכניקת החתירה ובתרגילים מסוימים חיזוק ובנייה של הרגלים כדי להוציא יותר כוח בביצועים. גבי מעדיף להרוג שתי ציפורים באבן אחת ועל הדרך משאיר את הילדודס בבריכה לאימוני נשימה.

קפיצות וסיבובים– ממש ליד הבריכה, נמצאת הטרמפולינה של גבי. בה הוא מלמד את החבר'ה טכניקת קפיצה מסוימת שתוכל להבטיח את התעופה שלהם למקסימום גובה ומרחק כשהם יוצאים לאיירים שלהם. וכמובן, איך אפשר לדבר על איירים בבזריל מבלי לדבר על הסיבובים?! אי אפשר!! הילדים מקבלים כל מיני משטחים שמתחברים לרגלים כדי לנסות ולדמות את התחושה של סיבוב הגלשן מעל הגל. מזלם שהם נוחתים ישר לתוך בור מלא בספוגים, כך שאף מתאמן לא יפצע. לא כדאי לנסות את זה לפני שבדקתם איפה אתם אמורים לנחות ומה רמת הסיכון הכרוכה בקפיצה!

ניהול מקצים– כדי לנצח מקצים צריך לעשות מקצים! והרבה! גם אם אין תחרויות באופק (אוף סיזן וכאלה), על הגולשים המקצוענים לתרגל "מקצי סרק" ולהיעזר בשופטים שבאים ללא דעה מוקדמת למקצה. כדי להוריד לחץ ולעודד פרפורמנס, אין צורך בלבישת לייקרות ואין צורך ביציאה מהמים בשכיבה על הבטן. אבל חובה לענוד שעון ולרצות לנצח את היריב.
מתחרים בסבב הארצי, תרגלו כמה שיותר מקצים לפני התחרות הבאה שלכם. אם זה טוב למתאמנים של גבריאל, זה בטוח טוב עבורכם.

אנגלית– ריילי? אינגליש?
גבי דאג לקלוט את עשרת הגולשים והגולשות הטובים ביותר בברזיל. כאלו שכדאי להשקיע בהם מגיל צעיר כי טמון בהם הפוטנציאל ברמה הבינלאומית.
ובעולם, מה לעשות? מדברים אנגלית!
מדינה מתוודה בסרטון כי השנים הראשונות בהן נהג לצאת מברזיל לצורך צילומים או תחרויות היו מתסכלות עבורו בפן התקשורתי. הרגיש שהוא כל הזמן נתקע ועליו להישען על משפחתו כדי להבין מה הצעד הבא כשהיה בדרכים.
המורים שמדינה ארגן למתאמנים, ילמדו את אותם אנגלית בסיסית שתעזור להם לטייל בעולם, ולא פחות חשוב מכך, להתראיין בצורה נורמאלית בפני תעשיית הגלישה ולא יצאו עגלים כמו קודמיהם מברזיל

כמו שכבר צוין בתחילת הכתבה, הצד הלא מקצועי של המוסד מתרכז בהנצחת המותג "מדינה" ע"י מוזיאון הנושא את שמו של גבי. מין היכל תהילה פרטי שמוצג לראווה. אותו מוזיאון מנסה לספר את הסיפור על הילד שהצליח לנצח, כנגד כל הסיכויים, והפך לתקווה הלאומית להצלחה דרך עבודה קשה, אמונה ומשפחה

אני יודע שאני יכול להיות ציני. ובד"כ מעביר ביקורת (אתם יודעים…עבודה!). אבל קשה שלא להעריץ ולהוקיר את המהלך. אז נכון, גבריאל בנה פה עסק לכל דבר, הביא חסויות גדולות ודאג להשקיע המון בחסות המדינה כדרך למחיקת חובות. אבל הוא עושה פה משהו לטובת הגלישה ולטובת דור העתיד בפרט. סביר להניח שאותה חבורת מתאמנים, באו מכלום, ורק חיפשו את הצ'אנס שלהם להצליח. מדינה אולי לא יכול לנצח בשבילם. אבל הוא בהחלט יוכל ללמד אותם איך לעשות את זה בעצמם.

 

אין תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *