הגל הטוב בעולם, הפך השבוע לטוב אף יותר

זה הזמן לקנות כרטיס טיסה לשם!

בשבוע האחרון, לאחר המון זמן, סוף סוף החולות של סקלטון-ביי הפסיקו לזוז ולדרדר את איכות הגל.

עד לא מזמן הייתה תקופה בה העתיד של הלפט המפורסם ביותר של נמיביה, הלוא הוא- סקלטון ביי, נותר לא בטוח ובסיכון להכחדה. המון חול שזרם באמצע המפרץ, חילק את הצינור המפורסם (שיכול להגיע גם לדקה אחת שלמה) לשני חצאים. והזרם הצפוני של האזור הידוע בכינוי "בנגולה" אף החמיר את המצב ע"י העלאת החול במעלה המפרץ וגרימה של שבירה מוקדמת יותר של הגל. מקומיים ותיירים כאחד היו מודאגים שהלפט הטוב בעולם, אחד מפלאי תבל, יהפוך לקלוזז-אאוט אחד גדול.
טוב, השבוע התברר כי השמועות על פטירתו של החוף המפורסם הגיעו בטרם עת, ואינן נכונות כלל! לפי מקומיים שדיווחו למגזין סטאב האוסטרלי, החולות בסקלטון ביי מסודרים בצורה מושלמת ואף הוסיפו כי לא רואה את הלפט האהוב עליהם כך כבר המון המון שנים.

"החולות בזה הרגע מסודרים בצורה הטובה ביותר מזה שנים. בשנה האחרונה היו כמה משקעים (מערכות) חזקות שהגיעו מכיוון צפון ודחפו חזק את החולות ובצורה עקבית מאוד. הרצועה עובדת בצורה כמעט מושלמת"… מספר אחד המקומיים לכתב מהמגזין.
שתבינו רגע, הלפט הארוך הזה הגיע לתודעה בינלאומית רק בשנת 2008 בתחרות של סרפינג מגזין וגוגל ארת' בו הזוכה הוטס לטיול גלישה חלומי ביעד לא מוכר עם גולשים מפורסמים כמו קורי לופז, מיטש קולברן ועוד… מכאן, כולכם כבר זוכרים טוב מאוד מה קרה. נסו לאמץ את המח ותראו שאתם נזכרים בסרטון המטורף שקורי לופז שחרר מיד בסיום הטיול. בסרטון ניתן לראות גל צינורי שלא נגמר שנקדח ע"י קורי במשך דקה, על פני לפט אחד שמשתרע על 2.1 ק"מ!

מאז, תיירם מכל רחבי העולם מנסים "לפגוע" בתחזית של נמיביה ולטוס לגלוש שם כדי לקבל גל אחד דומה לשל קורי. אבל סקלטון ביי אינו יעד גלישה קונבנציונאלי ולא משתווה ליעדים אחרים שביקרתם בהם בשום צורה. אין דבר כזה לקנות כרטיסים מראש ופשוט לסוע לשם כדי לגלוש. עד כה, מתחילת השנה, נספרו רק 15 יום של גלים בסקלטון (6 מחודש מאי – מה שמבציע על התעוררתו של הפויינט לחיים) . האזור שומם מאוד כך שחוץ מהלפט הארוך (שמבחינתי מהווה את האטרקציה היחידה) אין מה לעשות שם.

אם תטעו בקריאת התחזית של נמיביה, אכלתם אותה.

דיי קשה להגיע לשם, המים קרים, המקום שומם ושורץ כרישים במים. בקיצור, לא מתאים לכולם.
אבל בכל זאת, אם אתם מרגישים שהשבירת חול הקצרה ליד הבית עוצרת לכם את ההתקדמות בגלישה, ולא נותנת לכם להביא את עצמכם לידי ביטוי, אני מציע לכם לעקוב אחר התחזית של נמיביה ולטוס כשאתם רואים סוואל איכותי באופק. כך תוכלו להוריד חלודה, לעשות בגל אחד מה שתעשו בסשן שלם (אם לא יותר) ותראו בדיוק איפה אתם עומדים מבחינת רמת הגלישה.

אין תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *