עשרת הדיברות לבחירת קייטנת גלישה

כיצד תבחרו את קייטנת הגלישה הטובה ביותר לילד/ה שלכם?

קייטנת גלישה יכולה להיות פעילות משנת חיים עבור ילדיכם, כל עוד תבחרו בקייטנה הנכונה.
בכל חוף פועלות כיום כ-3 קייטנות גלישה בממוצע. בפייסבוק, באתרי האינטרנט ובפרסומים השונים הכול נראה מאוד דומה, אבל בפועל, בשטח, זה ממש לא ככה.
יש כמה דברים שחשוב מאוד לבדוק לפני שאתם רושמים את ילדיכם לקייטנת גלישה ועל מנת שתעשו את הבחירה הנכונה – הבאנו לכם את עשרת הדיברות לבחירת קייטנת גלישה:

חוף מוכרז- בראש ובראשונה יש לוודא כי הקייטנה מתקיימת בחוף מוכרז המוכר בעירייה או במועצה ובו נמצאת תחנת פיקוח והצלה. תפקידם של המדריכים לשמור על בטיחות הילדים מחוץ ובתוך המים, אך חשוב מאוד שהקייטנה תהיה מתואמת עם המציל ותישמע להוראותיו.  לעיתים צוות הקייטנה מאמין שיש לו את הידע הטוב ביותר- אך המילה של המציל היא זו שצריכה תמיד להכריע. מנהל הקייטנה שלנו נמצא בסנכרון תמידי עם המצילים, מכבד, מתייעץ ונשמע להחלטותיהם.

רישיון עסק- רישיון העסק הוא פרמטר מכריע בבחירת קייטנת גלישה. הסיבה לכך היא הביטוח על הפעילות בתוך ומחוץ למים. עסק ללא רישיון עסק לא יכול לבטח את הילדים ואת המדריכים שלהם. אם חלילה קורה משהו, אתם צריכים לדעת שאתם מכוסים.

פעילויות "אקסטרה"- חודשים אפריל ויולי-אוגוסט הם החודשים האידיאליים בשנה ללימוד גלישה. בקיץ רוב הימים מספקים תנאי גלישה המתאימים ללימוד, אך כל קייטנה צריכה להיערך לימים חריגים בהם הים שטוח לגמרי, סוער או שיש "מכת מדוזות" או עומס חום. מלבד פעילויות ההעשרה הימית, רצוי שהקייטנה תציע פעילות אקסטרים וכיף  לילדים הקשורה לעולם הגלישה, כמו למשל: מתנפחים, סקייטבורד, אינדו-בורד, תחנות פעילות שונות ועוד.

  

מועדון גלישה קבוע עם מתחם מסודר– חשוב לבדוק האם לקייטנה יש מתחם סגור מקורה/ממוזג בו יועברו חלק מהפעילויות. יש קייטנות שפועלות משטחי הצללה שונים ללא מתחם מסודר/סגור. בקיץ יש ימים חמים מאוד ורצוי שחלק מהפעילות תועבר במתחם מקורה. מועדון הגלישה שלנו ממוקם בתוך מתחם האנגר מרווח עם פינות ישיבה מסודרות, שטחים פנויים לקיום שיחות עם החניכים, שטחים להעברת פעילויות מיוחדות, מקרן ומסך להעברת הרצאות העשרה וצפייה בסרטוני גלישה ועוד. אנחנו משתמשים במועדון לקיום חלק מהפעילויות, לאתנחתא מוצלת ועוד.

תעודות הסמכה על כל המדריכים להיות בעלי תעודת עוזר מדריך לפחות. תעודות המדריך ועוזר המדריך ניתנות לאחר הסמכה של לימודים עיוניים ומעשיים במרכז האקדמי "ווינגייט". תעודות אלו מקנות את הדרך ללימוד גלישה מהנה ובטוחה. כמו כן, נלמדים בה קורסי עזרה ראשונה (הנשמה, חבישה וכדומה). בכל קייטנה חייב להיות לפחות עובד אחד בעל תעודת מדריך.

הקפדה על חוק ה"אחד לשבעה"- חוק ה"אחד לשבעה" הוא תקן בטיחות ארצי שנקבע מטעם משרד והחינוך וארגון גולשי הגלים בישראל הקובע כי מספר החניכים לכל מדריך/עוזר מדריך לא יעלה על שבעה. החוק חשוב לא רק מטעם הבטיחות אלא חשוב שכל מדריך ידע להגיע לכל ילד וילדה בקבוצה, לגרום להם להרגיש שמתייחסים אליהם באופן שווה בין כל שאר הילדים.

תזונה- כיום, ניתן לראות כי המודעות הציבורית לתזונה נכונה רק הולכת וצוברת תאוצה. תזונה נכונה וגלישה (ובכלל כל ספורט אחר) הולכים יד ביד. הקפידו לברר כי בקייטנה ניתן לבחור בין כמה אלטרנטיבות לארוחה כגון: צמחונות, טבעונות, רגישויות והעדפות אישיות שונות.

העשרה ימית- הים הוא נושא רחב ומעניין וחשוב שהילדים הרשומים לקייטנת גלישה יצאו עם ידע בסיסי עליו. נושאים חשובים עליהם צריכים ללמוד יכולים להיות: כיצד נוצרים גלים, אילו סוגי שבירות קיימים בארץ ובעולם, מאיפה מגיעות המדוזות ואיך ניתן להתגונן מפניהן, זרמים, גאות ושפל. כמו כן, חשוב מאוד גם ללמד את החניכים על הציוד המקצועי שברשותם ועל ציוד המשמש גולשים יותר מתקדמים.

חוקי הדרך-"עשה ואל תעשה" של עולם הגלישה. הים הוא כמו כביש, גם בו יש חוקים. החוקים אמנם אינם כתובים ומעוגנים אך חשיבותם רבה ליצירת סביבה בטוחה לגולש עצמו ולגולשים סביבו.  מעבר לפן הבטיחותי קיים גם הפן התרבותי שהוא במקרה זה אינו פחות חשוב. גולש שלא ידע איך להתנהג במים, לא יקבל כבוד מגולשים אחרים (לרוב מגולשים ותיקים) הים הוא של כולנו. כולנו רוצים ליהנות ממנו ולכן חשוב כי נושא זה יועבר בכל קייטנה.

ים של ערכים- בסופו של דבר הגלישה היא האמצעי, לא המטרה. אתם יכולים לשלוח את הילד שלכם לקייטנת גלישה והוא ילמד קצת לגלוש ויכייף, אבל השאלה היא מה עוד הוא יקבל. אצלנו ב"אקדמיה לגלישה" העיסוק בספורט הימי משמש כלי משמעותי בעיצוב דמותם ואישיותם של החניכים: פריצת הגבולות האישיים, היכולת לחשב מסלול מחדש ולגבש דרך פעולה במהירות, היכולת להיכשל ולהרים את עצמך מחדש לאתגר הבא, בחינת גישות חדשות, אומץ לקחת סיכונים מחושבים, יכולת קבלת החלטות מהירה.
תפיסת העולם שלנו, מעבר ללימוד הגלישה היא הקניית ערכים וכלים להתמודדות עם העולם ה"אמיתי" הכל כך דינמי בו אנו חיים, כשהספורט הוא האמצעי שלנו לעשות זאת.
המסגרת הקבוצתית שנבנית תחת הדרכתם של המאמנים שלנו, מטרתה להעצים כל חניך וחניכה באופן אישי, דרך חיזוק של קבוצה מגובשת ותומכת. הגלישה היא עבורנו אמצעי להפוך את הילדים לילדי מים מוכשרים ומנוסים, בטוחים ומועצמים. לאנשים אכפתיים, טובים וסובלניים יותר, לאוהבי ים וטבע. כמובן שמדובר בתהליך, אבל קייטנת גלישה היא טעימה ראשונית לראות אם הילד שלכם מתחבר לגלישה ודרכה יכול לגלות עולם שלם עליו הוא יודה לכם כל החיים.

אלה היו עשרת הדיברות לבחירת קייטנת גלישה. מעבר לכל הרשום יש לוודא מול מנהל הקייטנה כי לילדים מועבר המידע על חשיבות ההגנה מהשמש וכי המדריכים נוקטים בכל אמצעי הזהירות כמו שתיית מים בכל שעה, מריחת קרם הגנה פעמיים ביום ולבישת לייקרה ארוכה החוסמת את קרינת השמש. גלישה זהו ספורט מדהים המפתח כישורים רבים, לא רק בתוך המים אלא גם ביבשה, אך מדובר בתחום המחייב נקיטת אמצעי זהירות ובטיחות.

הגלישה הוכחה מחקרית כתורמת להתפתחותם של ילדים במישורים רבים בחייהם. עשו לילדים שלכם טובה, רישמו אותם לקייטנת גלישה טובה, כך שאתם תוכלו להיות עם ראש שקט.

לפרטים והרשמה על קייטנות הגלישה שלנו לחץ כאן 

2 תגובות

הקייטנה הכי טובה שרשמתי את הילדה שלי, הינו כבר בקייטנה שמגיע מדריך עם עגלת
גלשנים, לא מסודר ובטח שלא בטיחותי ומקצועי, חייבת לומר שנרשמתי להילטון והצוות מדריכים מקצועי ואיכותי. שווה את המחיר!
ממליצה מאוד

אין על ברי וטל! הקייטנה שהבן שלי הכי נהנה ממנה.
יצא עם רצון לעוד, תודה לכם הילטון!!

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *