גלישה על סאפ – מתאים לכולם!

סאפ – SUP- stand up paddle board
ענף הספורט שכבש את ישראל

גלישת סאפ או פאדל בורד (SUP – Stand Up Puddle Board), הינה ענף ספורט שמתפתח בקצב מהיר מאוד במהלך העשור האחרון. הסאפ – הינו גלשן גדול, מזכיר מעט את ה"חסקה", עליו עומד הגולש כשהוא אוחז משוט חד צדדי.
בעזרת הסאפ ניתן לחתור, לגלוש על גלים, לצאת לחתירות ארוכות לאורך חופים ונהרות, לתרגל יוגה ועוד.
בארץ הענף גדל בקצב מסחרר בארבע השנים האחרונות. עשרות מועדונים, קבוצות חתירה ותחרויות נוצרות ומוצעות לקהל הרחב. ה-סאפ גלשן עמידה, הנגיש את ספורט הגלישה לקהל עצום שלא התנסה בו קודם לכן.

למה דווקא סאפ?

היתרון הבולט ביותר של הסאפ, מעבר להיותו כלי שימושי למטרות שונות ומגוונות, הוא הקלות היחסית בה יכול כמעט כל אדםם ללמוד את הכלי, להצליח וליהנות ממנו: מילד בן 7 ועד בני 70, נשים וגברים כאחד, אדם עם מוגבלות פיזית ועד ספורטאי אולימפי, מאדם שמעולם לא התנסה בספורט ימי ועד גולש מנוסה. כולם יוכלו לחוות את הים מנקודת מבטם של גולשים ושייטים וליהנות ממנו. אם בחתירה רגועה או אקסטרימית- נתון להחלטת הגולש.

סאפ ככלי לייצוב , חיטוב וחיזוק המרכז

פעולת החתירה מערבת את שריר הגב הרחיב, המכסה את האזור המותני וכן את המחצית התחתונה של האזור החזי.. תחילתו של השריר בסיבים גידיים המחוברים לזיזים של שש החוליות התחתונות (T6-T12) , לחיתולית המותניים והגב ולארבעת הצלעות התחתונות, אליהן גם מחוברת קרקעית האגן. מכאן שבעת החתירה על הגלשן, מתוך שמירה על ליבה ואגן מיוצבים, פרישת כפות הרגליים והשתרשותן, מתבצע איסוף מקסימילי ודי אוטומטי של מרכז הגוף וקרקעית האגן.
אקט פשוט לכאורה של עמידה או חתירה על הגלשן, הוא בעצם עבודה של ייצוב וחיזוק המרכז, עוגן ומקור כוח לחיבור ליכולות , פיזיות מנטאליות ורגשיות .

איך מתחילים/משתלבים?

גלישה על סאפ מתאימה לכולם ומאפשרת סיפוק והנאה גם למי שלא גלש מעולם.
מומלץ להתחיל בשיעור סאפ פרטי/ קבוצתי למתחילים עם אחד המדריכים המקצועיים שלנו. בקבוצת החתירה למתחילים  תלמדו איך עומדים על הגלשן, איך מחזיקים את המשוט, צורת חתירה נכונה וכללי בטיחות בסיסיים וחשובים.
אחרי שיעור / שניים כבר תוכלו להשיג את השליטה הנחוצה על גלשן הסאפ ולהשכיר גלשן לגלישה/ סאפ לחתירה באופן עצמאי,
אך תמיד רצוי להמשיך לשפר את הטכניקה והשליטה על הסאפ בקבוצת חתירה עם מדריך שממשיך ללמד אתכם ולפשר את הטכניקה, הבטחון, ההבנה והיכולות.

צרו קשר לתיאום שיעור / שאלות נוספות:
הרצליה – 058-5000434 | תל-אביב – 03-9202777